Serdecznie zapraszam do Kraśnika na 6 września 2020 roku.
 
Ruszyły zapisy na:

VII Ogólnopolski Maraton ATOL-BIKE MTB
o PUCHAR MINISTRA SPORTU i NAGRODY BURMISTRZA KRAŚNIKA

proszę abyście się zapisywali, wysyłajcie znajomym z całej Polski!

Jak co roku:
1.     brak wpisowego, zapisy na www.protimer.pl
2.     bogate nagrody rzeczowe we wszystkich kategoriach od Burmistrza Kraśnika
3.     dodatkowe nagrody od ATOL-BIKE
4.     Puchary od Ministra Sportu
5.     dla pierwszych 300 zawodników pamiątkowy medal
6.     dla wszystkich dzieci nagrody za udział w wyścigu
7.     dla wszystkich uczestników i kibiców obfity posiłek, napoje regeneracyjne na trasie,
8.     trasa ta sama co w ubiegłych latach
9.     numery startowe na własność dla zawodnika
10.                 opieka medyczna dla zawodników
11.                 wyścig pilotowany przez motocykle
 
link do zapisów
 https://protimer.pl/bio/775/vii-ogolnopolski-maraton-atol-bike-mtb-o-puchar-ministra-sportu-i-nagrody-burmistrza-krasnik/page
 
 
Andrzej Rolla

MTB 2020 plakat internet

=======================================================

Mistrzostwa Polski ITT w kolarstwie szosowym MASTERS i Cyklosport

– 29 sierpnia 2020 roku

oraz na LEŚNĄ STRZAŁĘ – 30 sierpnia 2020 roku

 

JUŻ MOŻNA ROBIĆ ZGŁOSZENIA POD NIŻEJ PODANYMI ADRESAMI:

 

Formularz zgłoszeniowy do MP ITT - 29.08.2020

 http://zapisy.akces-sport.pl/rejestracja/rejestracjaI/36.html

regulamin MP ITT

 https://lubelskavuelta.pl/pl/mp-itt-regulamin/

trasa

 https://lubelskavuelta.pl/pl/mp-itt-2020-trasa/

--------------------------------------------------

Formularz zgłoszeniowy do LEŚNEJ STRZAŁY - 30.08.2020

 http://zapisy.akces-sport.pl/rejestracja/rejestracjaI/37.html

regulamin LEŚNA STRZAŁA

 https://lubelskavuelta.pl/pl/lesna-strzala-regulamin/

trasa LEŚNA STRZAŁA

 https://lubelskavuelta.pl/pl/lesna-strzala-trasa/

================================================================

 

 

2020-7-31 NOWE TRASY MG ok

 

20 kwietnia 2020 roku ukazała się informacja!

We wrześniu, a nie w czerwcu, jak początkowo planowano, ma odbyć się tegoroczna edycja kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków – poinformował przewodniczący komitetu organizacyjnego Waldemar Krenc. Kolarze mają wystartować 9 września z Sanoka.

Zmiana terminu imprezy podyktowana jest pandemią koronawirusa.

– Zmieniamy datę wyścigu, ale nie chcemy z niego w tym roku absolutnie rezygnować. Dlatego zdecydowaliśmy, że przekładamy start i liczymy, że 31. edycja naszej imprezy się odbędzie. Nowy, wrześniowy termin zawodów został już wpisany do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego – powiedział

Dodał, że nie zmieni się trasa i liczba etapów wyścigu. Kolarze mają wystartować 9 września z rynku w Sanoku. Po czterech dniach rywalizacji 12 września dotrą do Łodzi. W sumie zaplanowano pięć etapów po przeszło 700 km dróg w pięciu województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i łódzkim Krenc.

Tegoroczny wyścig ma być ważnym sportowym akcentem obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarność.

 ---------------------------------------------------------

– Wyścig będzie jednym z elementów obchodów 40-lecia Solidarności – mówił Mariusz Goss, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej i Dziedzictwa Łodzi. Wyścig rozpocznie się 9 września na rynku w Sanoku, a zakończy 12 września na ulicy Piotrkowskiej przy Pasażu Schillera. Podczas rywalizacji, kolarze przejadą pięć etapów po terenie pięciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego.

Pierwszego dnia rozegrane zostaną dwa etapy: do południa po górach i po południu trasa idealna dla sprinterów. Na trasie z Sanoka do Strzyżowa (I etap) kolarzy czekają lotny finisz w Brzozowie i dwie wymagające premie górskie w Zmiennicy i pod tradycyjnie w naszej imprezie pod Zamek Kamieniec. Na drugim etapie z Sędziszowa do Niska będzie lotna premia w Kolbuszowej.

Kolejne dwa etapy przeniosą nas z Podkarpacia przez Beskid Sądecki, Mały i Żywiecki aż na Wyżynę Śląską. Z Krosna do Nowego Sącza (III etap) kolarze ścigać się będą na premiach w Tarnowcu i Dębowcu i wspinać pod Ropską Górę i Mochaczkę, a następnego dnia (IV etap) ze Skawiny do Jaworzna powalczą na finiszach w Suchej Beskidzkiej i Żywcu i premii górskiej pod Kocierzą.

Na zakończenie (V etap) kolarze będą się wspinać pod zamek w Chęcinach. Będą też dwie premie specjalne w samych Chęcinach oraz Małogoszczy. Każdy etap na 31. Wyścigu Solidarności będzie się zaczynał kończył okrążeniami w miastach etapowych, co powinno być olbrzymią atrakcją dla publiczności.

– W tegorocznym wyścigu będziemy mieli więcej gór niż zwykle – dyrektor wyścigu Tadeusz Skorek. – Już podczas pierwszego etapu mamy już trzy górskie premie. Na następnych etapach także ich nie zabraknie, na ostatnim etapie z Kielc do Łodzi górska premia zorganizowana jest pod zamkiem w Chęcinach. Mamy zgłoszenia ponad 20 ekip, na starcie stanie minimum 120 kolarzy.

Każdy etap na 31. Wyścigu Solidarności będzie się zaczynał i kończył okrążeniami w miastach etapowych, co będzie atrakcją dla publiczności. W Łodzi kolarze pojadą po bruku na ulicy Giewont.

Po zakończeniu każdego etapu zostaną przeprowadzone ceremonie wręczenia nagród najlepszym zawodnikom, a w Łodzi także uroczyste zamknięcie 31. edycji wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków.

 

===================================================

 

Chcesz mieć dobre zdjęcia na imprezie? Zgłoś się do:


DKPCYCLING

-----------------------------------------------

SYSTEMY POMIARU CZASU na imprezach sportowych:

Akces-Sport

=============================================================

Osoby towarzyszące w wyścigu kolarskim

2.2.035    Obowiązkiem organizatora jest zapewnienie, by wszystkie osoby poruszające się w kolumnie wyścigu, z wyjątkiem akredytowanych dziennikarzy i gości honorowych nie kierujących pojazdami, posiadały odpowiednie licencje. Przed rozpoczęciem wyścigu organizator musi dostarczyć Sędziemu Głównemu listę osób obecnych w kolumnie wyścigu. Lista ta powinna zawierać ich dane kontaktowe, jak również numery krajowych licencji i kody UCI.
W pojeździe ekipy musi jechać Dyrektor Sportowy posiadający licencję, który odpowiada za pojazd. W przypadku pojazdów ekip zarejestrowanych w UCI, Dyrektor Sportowy musi być zarejestrowany w UCI.

(PL) W wyścigach krajowych samochody techniczne mogą być prowadzone wyłącznie przez osoby z licencją Kierowcy/Dyrektora Sportowego/Kierownika ekipy lub Trenera.
Od roku 2019 kierowcami będą mogły być tylko osoby, które ukończą kurs Kierowcy wyścigu szosowego organizowany przez PZKol/RZKol.
 
2.2.035 bis   Podczas zawodów z cyklu WorldTour UCI posiadacz „licencji kierowcy pojazdu w wyścigach szosowych” (patrz: Art. 1.1.010, pkt. 1.8) musi także posiadać certyfikat kierowcy wydany przez UCI, zgodnie  z ustalonymi i opublikowanymi w tej sprawie wytycznymi, aby mógł być dopuszczony do kierowania pojazdem w kolumnie wyścigu. Posiadacze innych licencji nie podlegają temu wymogowi.
 
2.2.036    Osobom towarzyszącym nie wolno niczego wyrzucać z samochodów na trasę wyścigu.
 
2.2.037    Zabrania się polewania (spryskiwania) zawodników wodą z samochodów.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

STATUT OZKOL LUBLIN

Załączniki:
Pobierz plik (STATUT OZKol-1 LUBLIN.pdf)STATUT OZKol-1 LUBLIN.pdf[ ]112 Kb

====================================================================

KOMUNIKAT DLA ORGANIZATORÓW IMPREZ KOLARSKICH – KALENDARZ 2020

Polski Zwiazek Kolarski uprzejmie informuje, iż zgłoszenia zawodów do Kalendarza Imprez Sportowych na rok 2020 należy przesyłać do dnia 15 października 2019 roku  na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

W załączeniu  formularz zgłoszeniowy. 

 druk zgłoszeniowy 2020 PZKol

W załączeniu DRUK ZGŁOSZENIOWY  imprez  na 2020 rok do Lubelskiego Związku Kolarskiego w Lublinie

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.                  e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Najczęściej czytane

Dane teleadresowe

Okręgowy Związek Kolarski w Lublinie 
ul. Kalinowszczyzna 43, 20-201 Lublin
Tel. 81 445 01 11, Fax 81 445 01 45

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Odwiedziny

Dziś22
W tym miesiącu528
Wszystkich22159

0 Unknown - Unknown